Helium a balonky - Party-narozeniny.cz

Přípravy na Vaší párty

Proč balónky s heliem létají krátkou dobu?


Party-narozeniny.cz


"A balónky byly večer již na zemi", "Balónky létaly jenom 5 hodin" a "Balónky létaly jenom 8 hodin". Stížnosti zákazníků na létající balónky se na internetu objevují opakovaně. Chyba je ale tentokrát na straně spotřebitele.....

Autor Balónky.cz - centrum IBC 26.12.2017 (10:22)

Nejdříve si ujasníme rozdíl v době létání. Běžné latexové balónky můžou opravdu létat pouze 5 hodin anebo až 12 hodin. Proč? Je to jednoduché. Prvním důležitým faktorem je rozměru balónků resp. jejich objem. Čím je balónek větší, tím je jeho vnitřní objem větší a pojme do sebe větší objem helia. Čím více helia do balónku dostanete, tím déle balónek udrží ve vzduchu. 

Z výše uvedeného vyplývá, že šetření na heliu a nafukování balónků "jen do poloviny" popř. skvělé nápady míchání helia a vzduchu, se jednoduše nevyplácí. Balónek bude létat kratší dobu.

Druhým důležitým faktorem je zauzlování balónků. Pokud balónek pouze uvážete provázkem a ten nebude správně těsnit, tak dojde k úniku helia koncem balónku a balónek bude létat výrazně kratší dobu. Tento únik vyřešíme jednoduše a rychle - balónek jednoduše zauzlujeme.

A teď to zásadní - proč balonky plněné heliem létají tak krátkou dobu? Je to jednoduché - atom helia má velmi malý průměr, čímž je způsobeno jeho rychlé prchání povrchem balónků. Latex totiž umožňuje prostupování helia svými póry. Máme ale pro Vás vychytávku - můžeme Vám nabídnout speciální gel, kterým póry balónků zalepíte a tím prodloužíte dobu létání.

Speciální gel HI FLOAT najdete v nabídce e-shopu Balonky.cz v sekci Helium.

Druhou možností, jak si déle užít létající balónky, je využívat pouze foliové balónky. Tento materiál má výrazně horší propustnost a tím balónky létají déle.

Najdete je v taky v e-shopu Balonky.cz

Mají různé tvary - srdce, kruh, hvězda - popř. můžete v dekoraci využít číslovky, písmena  a 3D tvary.

 

Přejeme skvělou zábavu

 

Balonky.cz

HOT LINE 777 000 019